Drobečková navigace

Úvod > Moje vybavení > Okuláry a filtry

Okuláry a filtry
 

Okulár f=40 mm
 


 

- okulár má f=40 mm
- průměr 1,25"
- zorné pole je 40o
- provedená antireflexní úprava MC
- gumová očnice
- okulár je opatřen filtrovým závitem M28

Set okuláry a filtry
 


 

Sada okulárů a barevných filtrů je uložena v hliníkovém kufříku. Sada obsahuje následující optické prvky:

1. Okuláry:
Okuláry podobné řadě OMNI v černém provedení o ohniskových vzdálenostech 32 mm, 15 mm, 6 mm a 4 mm. Okuláry jsou provedeny s upínacím průměrem 1,25".

2. Čočka Barlow 2x

3. Sada filtrů
Sada následujících filtrů s upínacím průměrem 1,25":

- #80A modrý
- #58 zelený
- #25 červený
- #21 oranžový
- #12 žlutý
- měsíční filtr

 

Pointační okulár
  

K pointování používám pointační okulár s ohniskovou vzdáleností 12 mm od MEADE. Má osvětlený dvojitý kříž s dioptrickou korekcí - v případě, že nosíte brýle. Osvětlení záměrného kříže je realizováno LED diodou, která má regulovatelnou svítivost. Regulace je užitečná při pointaci na velmi slabou hvězdu, která při plném jasu kříže naprosto zaniká v jeho záři.

Okulárový mlhovinový filtr UHC-S
 


 

Okulárový mlhovinový filtr UHC s upínacím průměrem 1,25" a se zlepšenými antireflexními vrstvami. Je vhodný pro běžná pozorování mlhovin. Lze jej použít i s binokulární hlavicí.

Okulárový mlhovinový filtr OIII
 


 

Okulárový mlhovinový filtr OIII s upínacím průměrem 1,25" a se zlepšenými antireflexními vrstvami. Je vhodný pro běžná pozorování mlhovin. Lze jej použít i s binokulární hlavicí. Na rozdíl od UHC filtru je koncipován naopak jako užší a tím více ořezává přebytečné světlo (má užší peak). Mlhoviny v jeho podání jsou ještě kontrastnější a hvězdy v okolí jsou tmavší. Vhodný pro větší průměry dalekohledů.